Tvůrci trilogie Doba ledová přicházejí s novým 3D dobrodružstvím! Americká animovaná komedie o modrém „papouchovi“ je zábavnou podívanou pro celou rodinu a zároveň nejambicióznějším projektem studia Blue Sky!


Hlavní postavou příběhu je vzácný papoušek jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty.

Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani nebo vyčistit si zuby. Když jednoho dne Linda zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, neváhá a spolu se vydají na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Perlou, která žije v samotném srdci Rio de Janeira.


Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Perla uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré Perly a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě? Nechte se překvapit :))

Comments (2)

On 16. dubna 2011 16:41 , M.Isle řekl(a)...

jééé! na to chci jít do kina :D

 
On 16. dubna 2011 16:51 , Tony Montano řekl(a)...

Tak můžem ... ve Varech to určitě bude :)